El ilanları, her dönemde olduğu gibi modern teknoloji dünyasında da en geleneksel ve en fazla tercih edilen pazarlama araçlarının başında kendisine yer buluyor. Sadece tek bir kağıt içerisine sığdırılan mesajın elden ele olarak tabir edilebilecek en doğal yöntem ile daha fazla kişiye ulaştırılabilmesi sağlanabiliyor. Böylelikle başka hiçbir reklam kanalı ile sağlanamayacak bir tanıtımı gerçekleştirebilmek mümkün olur. Fazla yer kaplamaması, kolay ve hızlı bir şekilde okunarak, mesajın alınabildiği bir el ilanı birden fazla kişiye ulaşabilme potansiyeli bulunuyor. Bu potansiyeli profesyonel el ilanı dağıtımı çalışması ile pekiştirerek, daha da verimli bir hale getirebilmek mümkündür.

El İlanı Fiyatlarını Nasıl Belirlenir?

Günümüzde el ilanı baskılarına ilişkin olarak yapılan araştırmalarda özellikle İstanbul genelinde çok farklı fiyatlandırmalar ile karşı karşıya kalınabiliyor. Özellikle de el ilanlarına ilişkin çok farklı tip ve boyut seçenekleri ile karşı karşıya kalınabilir. Bu çerçevede de İstanbul el ilanı fiyatları ve insert dağıtımı gibi uygulamaların maliyetleri, her reklam çalışmasında olduğu gibi reklam maliyetlerinin belirlenmesi açısından çok önemlidir. El ilanlarının fiyatlarının belirlenmesinde baskı yapılan il ilanı kağıdının kalitesi, boyutları ve üzerinde kullanılan renk sayıları büyük bir önem taşımaktadır. Günümüzde el ilanlarında genel olarak A6 el ilanları ile A5 el ilanları tercih ediliyor. Bununla birlikte tek yüzün dışında çift yüzünde reklam için değerlendirilmek istenmesi durumunda da fiyat değişimleri ile karşı karşıya kalınabiliyor.

Bu gibi detaylar göz önünde bulundurulduğunda en ekonomik ve en ucuz İstanbul el ilanı baskısı için ilan metninin ve görsellerini dikkatli bir şekilde şekillendirmeye dikkat edilmesi gerekiyor. Bu kapsamda da mesajın net, kısa ve kolay anlaşılır nitelikte olması önemli avantajlar sağlar.

El İlanı Tasarımı Dağıtım Fiyatını Etkilemez Günümüzde dağıtım firması İstanbul hizmetlerinde dağıtımı gerçekleştirilecek el ilanlarının tasarım özelliklerinin ya da kağıt kalitesinin kesinlik dağıtım maliyetlerinde bir değişikliğe yol açmadığının bilinmesi gerekir. Çünkü el ilanı dağıtımı hizmetlerinde dağıtım yapılacak bölge, dağıtım yapılacak el ilanı sayısı, dağıtım tarihi ve zaman dilimleri gibi faktörler fiyatların belirlenmesinde etkili olur.